Časté dotazy

Jak pečovat o koberce a čalounění?
Chcete-li prodloužit životnost svému koberci nebo čalounění, je potřeba věnovat mu dostatečnou péči a pozornost. Toho dosáhnete pravidelnou údržbou formou suchého vysávání alespoň 2-3x týdně a hloubkového mokrého čištění 1-2x ročně (nejlépe, když skončí topná sezóna, přestane se vířit prach do ovzduší, a když skončí letní sezóna a přestaneme se potit a utírat do koberců a čalounění).

Jak zajistit perfektní a přitom šetrné čištění koberců a čalounění?
Čištění provádíme pomocí profesionálního stroje, který je určen na hloubkové strojové čištění (extrakční tepování – praní) a údržbu koberců a čalounění. Základní výhodou je, že stroj využívá dvě nádrže – na znečištěnou a na čistou vodu.
Pro čištění používáme tepovač značky Karcher 10/1 a čistící prostředky značky Karcher 760 RM, které jsou špičkou na trhu, neboť neobsahují bělidla a jsou šetrné k Vašemu koberci a čalounění.

Proč klást důraz na čištění?
Mějte na paměti, že koberce a čalouněný nábytek patří mezi největší lapače prachu a roztočů ve Vaší domácnosti, kanceláři, ale také vozu (autě), kde trávíme všichni spoustu času.
Pokud není pravidelně prováděno čištění alespoň 1x ročně, dochází velmi často ke vzniku alergických reakcí nejen u dětí, ale také u nás dospělých. A nezapomeňte ani na Vaše domácí mazlíčky.

Jak dlouho trvá proces čištění koberců a čalounění?
Čištění je vždy závislé na míře znečištění, ale také na rozměrech a struktuře čištěné plochy. Například 5-ti místnou sedací soupravu ve tvaru do “L” vyčistíte za cca 60 min.

Jak efektivně postupovat při čištění?
Hloubkové čištění mokrou cestou spočívá ve vstřikování čistícího přípravku do tkaniny a následném odsátí nečistot do oddělené sběrné nádrže. Kromě odstranění nečistot a roztočů dochází také k regeneraci vláken, rozjasnění původních barev a nenápadnému provonění čištěného povrchu.
Po ukončení čistícího procesu je nutné mírně navlhlý koberec, matraci či čalounění nechat kompletně vyschnout.
Detailní postup čištění, video naleznete   ZDE

Jaká je doba schnutí po vyčištění?
Doba schnutí je závislá na míře znečištění, délce intervalu mezi čištěními, prašnosti ve vašem okolí, délce chlupu (vlasu), teplotě v místnosti, větratelnosti, atd. Je obecně doporučeno nechat čištěnou věc po čištění vyschnout cca 5 – 8 hodin.

Co čištění přinese a v čem pomůže?
– odstraní všechny nečistoty, jako jsou prach, roztoče, mastnoty a jiné alergeny
– odstraní skvrny neznámého původu
– odstraní pachy – jak zvířecí, tak cigaretové a jiné
– zlepší vzhled a oživí barvy
– regeneruje vlákna a prodlužuje jejich životnost
– nedráždí alergiky a nevytváří alergie