NÁVOD NA POUŽITÍ ČISTIČE Kärcher PUZZI 100, 10/1

autor: | Říj 6, 2024

Originální návod od výrobce ke stažení zde: OBJ_DOKU-0000001546-DE-001.FM (kaercher-media.com)

POMŮCKY: polévková lžíce (slouží jako odměrka), čistý 10litrový kbelík (na rozmíchání chemie a doplňování vody)

SESTAVENÍ PŘÍSTROJE: podle nákresu, který je natištěn na boku každého zařízení

Součástí stroje jsou dvě nádoby. Do nevyjímatelné nádoby (bez poklopu) naléváme namíchaný roztok s čisticím prostředkem (nebo čistou vodu) a její objem je maximálně 10 litrů. Druhá nádoba – bílý vyjímatelný kyblík – slouží jako sběrná nádoba na špinavou vodu. Je opatřena průhledným poklopem, který je možné sejmout vždy až po utichnutí motoru. Je nutné vylévat kyblík se špinavou vodou včas, aby nepřetekl do prostoru pod ním, nachází se zde motor a prostor je nezbytné udržovat suchý a čistý.

Přístroj se ovládá dvěma vypínači, kterými volíte požadovaný program a to STŘÍKÁNÍ nebo SÁNÍ.

Dbejte na to, aby hadice, rychlospojky i nástavce byly vždy dobře pospojovány.

 

PŘÍPRAVA ČISTICÍHO ROZTOKU

Roztok pro 1. fázi čištění – v 10 litrech čisté vlažné vody rozmícháme 3-4 lžíce prášku.

Roztok pro 2. fázi čištění – v 10 litrech čisté vlažné vody rozmícháme 1-2 lžíce prášku.

Pokud čistíte auto, karavan, matrace nebo koberce na dřevěné podlaze, vynechejte 1. fázi čištění, tj. budete pracovat pouze se slabším roztokem a vždy vybírejte vhodný nástavec – kobercový, nástavec na čalounění nebo štěrbinový.

Pokud se jedná o čištění „náročných“ skvrn – je možné na navlhčený podklad rozprášit prášek přímo na skvrnu a jemně kartáčkem rozčesat do stran.

 

ČIŠTĚNÍ POVRCHŮ

1. Fáze čištění: Chemický roztok (silnější) vlijeme do nádoby vysavače (nádoba bez poklopu), stlačíme spínač STŘÍKÁNÍ a postříkáme čištěnou věc tak, aby byla opravdu mokrá. Necháme působit 10 – 15 minut (ne déle).

2. Fáze čištění: Slabší chemický roztok vlijeme do nádoby vysavače a stlačíme oba spínače STŘÍKÁNÍ i SÁNÍ, takže stroj bude vysávat i stříkat zároveň. Přiložíme nástavec na čištěný povrch a pomalým tahem postupně vyčistíme celou plochu. Je vhodné čistit „do kříže“ – tj. například shora dolů a pak zleva doprava, tak aby se na čištěné vlákno působilo ze všech stran. Při jednosměrném čištění mohou na podkladu zůstat nevzhledné nedočištěné pruhy.

3. Fáze čištění: Tato fáze zajišťuje odstranění chemie z čištěných povrchů. Nejprve je třeba od chemie pročistit také stroj (viz. ČIŠTĚNÍ STROJE). Poté do nádoby vysavače vlijeme pouze čistou vodu a stlačíme oba spínače STŘÍKÁNÍ i SÁNÍ. Pomalu vyčistíme celou plochu.

4. Fáze čištění: Stlačíme pouze spínač SÁNÍ a opět pomalým tahem nástavce vysajeme veškerý možný obsah vody. Čím více vody bude vysáto, tím víc se zkrátí doba schnutí. Doba schnutí se může lišit od nasákavosti čištěného materiálu, míry znečištění (bylo-li potřeby některou z čistících fází opakovat), okolní teploty a míry větrání. Pro vysávání vody z koberců s vysokým vlasem je vhodné použít na vysávání menší nástavec a vysát koberec dvakrát. Kusové koberce je možné po otočení vysát podruhé i z rubové strany.

 

PŘÍSTROJ NESTŘÍKÁ VODU

Vysavač je zavzdušněn. Dolijte vlažnou vodu do stroje po maximální rysku. Sejměte ze stroje rychlospojku a hadici. Na stroji stlačte spínač STŘÍKÁNÍ a z bílého výčnělku ze stroje začne stříkat voda, kterou nechte stříkat cca 1 minutu a zachytávejte ji do připravené nádoby. Takto dojde k nasátí vody do čerpadla a k odvzdušnění přístroje. Poté můžete pokračovat v práci.

 

NÁVODY – VIDEA K DISPOZICI  ZDE

TELEFONICKÁ POMOC: 775 17 15 23